MENU

AGNIESZKA FILIPOWICZ

Agnieszka (Haaza) Filipowicz swoją karierę łyżwiarską rozpoczęła w wieku 6 lat na Hali Olivii.
Jest czterokrotną V-ce mistrzynią Polski w konkurencji par tanecznych. Reprezentowała Polskę na wielu międzynarodowych zawodach łącznie z Mistrzostwami Świata Juniorów. Swoją karierę kontynuowała jako zawodowa łyżwiarka w europejskiej rewii Holiday On Ice, występowała tam jako gwiazda wraz z partnerem Olivierem Pekarem (z Czech) w solówkach Adagio. Po czterech latach pracy w Holiday On Ice kontynuowała swoją karierę w amerykańskiej rewii Ice Capades, gdzie występowała w solówkach Adagio.

Po powrocie do Polski ukończyła studia magisterskie oraz została instruktorem Fitness. Następnie powróciła do Hali Olivia, gdzie wraz z inną trenerką przygotowała pierwszą drużynę tańca synchronicznego w Polsce – „Amber Dance”. Grupa „Amber Dance” reprezentowała Polskę na wielu międzynarodowych zawodach w tym na Mistrzostwach Świata Juniorów i Seniorów.

Obecnie realizuje swoje plany związane z własną szkołą tańca Synchronicznego jako prezes oraz trener główny klubu SKF „Iceskater”.

 

Agnieszka była Członkiem Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego oraz od wielu lat jest przewodniczącą Komisji ds. Łyżwiarstwa Synchronicznego w PZŁF. W 2018 roku została odznaczona przez Prezydenta Miasta Gdańska jako Osobowość Sportowa Roku, a w 2019 jako Trener Roku.

Strona zaprojektowana przez:

PARTNERZY:

PATRONEM SKF ICESKATER JEST: